RENAULT MEGANE E-TECH ELECTRIC PARĀDA SEVI 7. ELEKTROAUTO SALIDOJUMĀ STĀMERIENĀ / RENAULT NORDE / Jaunumi

RENAULT MEGANE E-TECH ELECTRIC PARĀDA SEVI 7. ELEKTROAUTO SALIDOJUMĀ STĀMERIENĀ

3. SEPTEMBRĪ STĀMERIENĀ NORISINĀJĀS 7. IKGADĒJAIS ELEKTROAUTO SALIDOJUMS, KURĀ PIEDALĪJĀS ARĪ JAUNĀ RENAULT MEGANE E-TECH ELECTRIC.

Salidojuma laikā pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem bija iespēja aplūkot pieprasītākos elektroauto modeļus Latvijā, kā arī iepazīties ar videi draudzīga transporta lietošanas iespējām.

Katra ikgadējā elektroauto salidojuma mērķis ir popularizēt elektroauto un iepazīstināt ar tiem plašāku sabiedrību. Šobrīd Latvijā ir reģistrēti 2848 elektroauto, tāpēc salidojuma dalībnieki vēlējās parādīt apmeklētājiem, ka elektroauto nav luksusa prece, kas ir tāla un neaizsniedzama, bet tā ir iespēja saudzēt dabu un pārvietoties ar mūsdienīgu transportlīdzekli, kura elektromotora dēļ nav pasliktinājies braukšanas komforts vai auto kvalitāte. 

Starp šī gada salidojuma dalībniekiem bija arī jaunā un mūsdienīgā Renault Megane E-Tech Electric, kas ir arī viens no pretendentiem uz "Latvijas Gada auto 2023" titulu. Pateicoties pagarinātajai garenbāzei (2,68m, kopējais garums 4,2m) un samazinātajai pārkarei, ko piedāvā jaunā modulārā CMF-EV platforma, Megane E-Tech Electric demonstrē līdz šim nebijušas proporcijas, kas Renault ļāvis izstrādāt jaudīgu bezemisiju hečbeku. Akumulators ir plānāks nekā iepriekš (tikai 110mm), līdz ar to tika uzlabotas ārējās proporcijas, vienlaikus palielinot automobiļa salona ietilpību un pazeminot smaguma centru, lai būtu labāki braucieni. Renault Megane E-Tech Electric ir aprīkots ar 160 kW (217 ZS) elektrodzinēju un 60 kWh akumulatoru, kas nodrošina līdz pat 450 km gaitas rezervi WLTP ciklā.

Savu pasaules mēroga pirmizrādi Megane E-Tech Electric piedzīvoja 2021. gada septembrī Minhenes auto izstādē, toties Baltijas valstu elektroauto entuziasti jauno modeli pirmo reizi varēja aplūkot šī gada pavasarī ikgadējā autoindustrijas izstādē "Auto 2022" Ķīpsalā.

PAR RENAULT

Renault – vēsturisks mobilitātes zīmols un elektrisko transportlīdzekļu līderis Eiropā – vienmēr ir izstrādājis inovatīvus automobiļus. Ar stratēģisko plānu “Renaulution” Renault ir uzsācis vērienīgu, jaunu vērtību radošu transformāciju, virzoties uz konkurētspējīgāku, līdzsvarotāku un elektrificētāku automobiļu klāstu. Tā mērķis ir iemiesot mūsdienīgumu un inovatīvas tehnoloģijas enerģijas mobilitātes pakalpojumu jomā automobiļu nozarē un arī ārpus tās.